Zpet Index Go Home Vpred

12. května 1998 Co je nového: na stránku s konstrukcemi jsem dal popis jednoduchého stabilizátoru. Z úvodní stránky pak vede odkaz na fungl novou stránku s malým výkladovým slovníkem.
Už jsem přišel na to, jak vyfotit Barbuchu. Od Barbuchy potřebuju, aby aspoň chvilku vydržela sedět a nehýbat se, abych mohl zaostřit. Včera jsme s manželkou vzali kola, psa a jeli jsme do Spálova k babičce. Barbucha poslušně klusala vedle kola, s kopce elegantně sprintovala a když jsme dojeli do dědiny, způsobně se nechala vést na vodítku. Přijeli jsme k babičce, vyškemrali kýbl s vodou, Barbucha se nachlemtala a trochu si opucovala tlamu od slin a pak přišel ten správný okamžik. Řekl jsem jí "lehni!", Barbucha udělala "žuch", čuměla na mě a nehýbala se! Nehýbala se skoro pět minut! Akorát jazyk měla vyplazený, a hozený přes rameno, ať ho nevláčí po zemi, ale jinak byla ochotná pohnout maximálně očima. Příště se vybavím foťákem. Tentokrát mi ještě chyběl.
      Barbucha vypadala unaveně, ale večer to na ní moc poznat nebylo. V devět si vzpoměla štěkat na kyblík na dvorku. Byl mimořádně nebezpečný - v té tmě, tak mu musela vynadat. Štěkala snad půl hodiny, než za ní zašla manželka a názorně jí ukázala, že to je normální kyblík na vodu, ze kterého už mockrát pila a že jestli toho štěkání okamžitě nenechá, tak jí bude ublíženo. Dala si říct.
Vzal jsem KDE na milost. Dneska jsem s tím dlouho experimentoval a snad se s tím dokážu skamarádit. Přišel jsem na další tři programy, které musí běžet, aby to dělalo, co to slibuje. Jenom mám pořád výhrady proti dokumentaci. Proč jsem se o tohle nedočetl?
      Manželka objevila v KDE mahjong (píše se to tak?) a strašně se jí to líbí. Musím uznat, že mahjong v provedení KDE je bezkonkurenčně hejhezčí, jaký jsem kdy viděl.
e-mail