Zpet Index Go Home Družicové obrázky Vpred

11. listopad 1998 Konečně se dneska Barbucha tento týden dostala ven. V pondělí jsem přijel z práce moc pozdě. V úterý jsem přijel z práce taky pozdě (ale ne zase tolik) a navíc pršelo. Barbucha ležela na gauči a na přivítanou jen zvedla hlavu, otevřela jedno oko a kdyby mluvila, řekla by něco ve smyslu "Jé, tu už jsi tady? To je dobře, hned se mi bude lépe spát."
Do adresáře se satelitními snímky jsem dneska dal animaci oblačnosti nad Evropou. Animace je ve formátu MPEG. Nevím, čím přehrát animaci ve Windows (3.x, 95, 98, NT). Těch pár programů, které jsem na přehrávání animací objevil, se buď nerozjelo nebo si stěžovalo na neznámý formát. První věc bude mít možná asi něco společného s ignorancí, s jakou přistupuje prostředí MS ke spolehlivosti programů, druhá věc zase bude mít něco společného s ignorancí, s jakou přistupuje prostředí MS ke standardům.
      V Linux používám program xanim. V distribuci RedHat je tento program součástí instalačních balíků. Na mojí třista osmdesát šestce se xanim ochotou zrovna nepřetrhne. Startuju proto xanim takto:
      xanim +bSS0.8C animace.mpg
    

Četl jsem včera vtip:
"Hej! Kam zmizela ta kyselina, co jsem to měl ve flašce?"
"Jo to byla kyselina? A já si říkal, proč to dělá díry v podlaze, když si odplivnu."
e-mail